phone numbers

تعمیر تبلت

گام اول برای عیبت یابی و تعمیر تبلت شناخت قطعات و نحوه باز کردن آن است. در اینجا یک تبلت سامسونگ را بررسی می نماییم.
مشخصات ظاهری:
تبلت از بدنه پلاستیکی ساخته شده است . دکمه های کنترل خازنی در پایین تبلت قرار گرفته اند و دوربین 3.2 MP سامسونگ دارای فلش LED است. و ابعاد 190.1 در 120.6 در 12.0 میلی متر را داراست و از ابعاد ipod  کوچکتر می باشد.


 

پورت ها:

این تبلت دارای خروجی هدفون، سیم کارت،Micro SD ، اسلات و یک پورت USB است.

جای پیچ ها:

2 پیچ در کنار کانکتور Dock قرا دارد که زیر یک پلاستیک مخفی شده اند. این پیچ ها از نوع سه لبه می باشند.
باید از یک ابزار پلاستیکی برای باز کردن لبه های تبلت استفاده نمود. تبلت سامسونگ مانند ipod کلیپ مسی ندارد و پس از باز شدن مشخص نمی گردد اما ipod پس از باز شدن کلیپ مسی از بین می رود و مشخص می شود که تبلت قبلا باز شده است.
قسمت داخلی پشت کیس تبلت با صفحه محافظ EMI پوشانده شده تا برد اصلی، حافظه و پردازنده را از امواج مغناطیسی حفظ کند.
تقریبا نیمی از فضای پشت تبلت با باتری پر شده است.باتری با یک پیچ و یک سوکت به بدنه و برد وصل شده که می توان آن را جدا نمود.باتری تبلت سامسونگ گلکسی نصف باتری ipod است.
دوربین هم با یک سوکت به برد وصل شده که قابل جدا شدن است.

برای جدا کردن مادربرد تبلت باید کانکتورهای زیر را جدا کنیم:

جک میکروفون- جک هدفون- کنترل صدا- کابلهای صفحه لمسی- کابل های صفحه نمایش.بعد از سوکتها 7 پیچ وجود دارد که پس از باز کردن آنها ماردبرد از شاسی جدا می شود. دوربین جلو نیز به راحتی جدا می شود.جک هدفون نیز با یک پیچ جدا می شود البته ماده چسبناکی نیز آن را به بدنه چسبانده است که با کمی فشار قابل جدا شدن است. برای جدا نمودن صفحه نمایش از تفنگ حرارتی استفاده می کنیم تا از شاسی جدا شود.حالا می توان هر یک از اجزا را بررسی و برای تعمیر تبلت اقدام نمود.