phone numbers

همه روزه تعداد افرادی که از پرینتر استفاد ه می‎کنند رو به فزونی است. این دستگاه به دلیل کاربرد فراوان نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره پیدا کرده است. پرینترها بسته به نوع استفاده انواع متفاوتی دارند. در اینجا به دو نوع پرکاربرد این دستگاه اشاره می‎کنیم.
برای پرینت از متون تایپ شده پرینتر لیزر سیاه و سفید کاربردی‎تر است. براي پرينت گرفتن از عكس‌ها يا تصاوير گرافيكي پرينتر رنگي جوهر افشان (جوهر پاش ) يا در صورت امكان يك پرينتر ليزر رنگي قابلیت بیشتری دارد.


• پرينترهاي ليزر سياه و سفيد


پرينتر ليزر سياه و سفيد همانند دستگاه فتوكپي کار می‎کند. اين پرينترها براي چاپ متن بهترين انتخاب هستند بخصوص اگر متون با خط ريزتر از حد معمول يا درشت‌تر از حد معمول سر و كار باشند کاربرد این دستگاه بشتر خواهد شد. این دستگاه پرينتر يك متن را، با فونت‎هاي تيز به خوبي و سرعتي برابر 6 تا 8 ورق در دقيقه و براي تصاوير گرافيكي با سرعت 2 ورق در دقيقه چاپ مي‎كند. تعرفه پرينت براي هر صفحه هم بسيار مناسب و به صرفه است و قابلیت پرینت از کاغذ معمولی با هر سایز و اندازه ای را نیز دارند. قيمت این دستگاه به نسبت سایر پرینترها مقرون به صرفه است.


•  پرينتر جوهر افشان و پرينتر ليزر رنگي


پرينتر جوهر افشان با پاشيدن نقاط كوچك جوهر در يك ورق كاغذ كار مي‎كند كه موجب خلق تصاوير رنگي يا سياه و سفيد و در بعضي مواقع عكاس‎هايي با كيفيت بالا مي‎شود. تنها مشکلی که این نوع پرینتر دارد، نداشتن دقت کافی در چاپ خطوط تیز است که البته این امر به سرعت پرینتر نیز بستگی دارد.
حال که مختصری از دو نوع پرینتر بیان کردیم لازم است نسبت به تعمیرات آن نیز آشنایی کافی را داشته باشیم چرا که ممکن است در حین کار با مشکل مواجه شویم و یا خرابی دستگاه موجب تعویق کارهای روزانه و امور ضروری شود. از سوی دیگر یادگیری کار با دستگاه پرینتر و نیز دانش تعمیر این دستگاه به صورت حرفه‌ای و تخصصی می‎تواند به عنوان یک شغل مناسب برای علاقمندان در این زمینه محسوب شود.
 پیشتاز الکترونیک یکی از مراکز آموزش مهارت‎های تعمیراتپرینتر به شمار می‎رود. در این مرکز متخصصین و مهندسین مجرب مشغول به امر آموزش هستند. علاوه بر این وجود کارگاه‌ها‎ی آموزشی مجهز به ابزارهای پیشرفته و مدرن یادگیری و تعمیرات دستگاه پرینتر بر امتیازات این مرکز افزوده است.
در این مرکز دوره‌ها‎ی آموزش تعمیرات پرینتر برگزار می‎شود که در زیر تنها به برخی از این آموزش‌های اشاره می‎کنیم:


- شناخت و آشنایی با انواع پرینترها اعم از لیزری، جوهر افشان، سوزنی، چندکاره
- فراگیری کار با دستگاه چاپگر و نحوه اتصال صحیح به کامپیوتر
- فراگیری باز و بسته نمودن کاورهای دستگاه و نحوه صحیح شستشو دستگاه
-  فراگیری باز و بسته نمودن دستگاه و تعویض بردهای الکترونیکی آن
- فراگیری سرویس تخصصی کلیه قطعات پرینتر جهت بهینه‎سازی عملکرد دستگاه و کاهش استهلاک قطعات
- فراگیری روغن کاری و کالیبراسیون قطعات مکانیکی جهت بهینه‎سازی عملکرد پرینتر
- فراگیری به روزرسانی قطعات و کیت‎های پرینتر
- فراگیری صحیح تمیز کردن قطعات حساس و مهم
- فراگیری تعویض هد و مخزنی کردن پرینترهای جوهر افشان

در این مرکز کارآموزان پس از گذراندن دوره تعمیرات پرینتر می‎توانند هر نوع دستگاه پرینتر را عیب‎یابی نموده و در جهت تعمیر آن اقدام نمایند و در صورت بروز هرگونه مشکل در حین تعمیرات با تماس با بخش پشتیبانی آموزشگاه پیشتازالکترونیک مشکلات خود را برطرف نمایند. همچنین با پایان دوره‌ها‎ی فراگیری و آموزش کارآموزان می‎توانند با کسب مدرک معتبر از این مرکز به صورت کاملاً حرفه‎ای وارد بازار کار شوند.