phone numbers

از سال 1380 نصب کاربراتور بر روی خودروها متوقف شد و به جای آن ایسیو قرار داده شد و خودروهای نیمه انژکتور و فول انژکتور وارد بازار شدند. این امر که بیانگر تحول در ساخت خودرو محسوب می‌شد نیازمند دانش مکانیک و الکترونیک به شیوه پیشرفته بوده بطوری که تعمیر سنتی جای خود را به تعمیر تخصصی همراه با تکنولوژی داد. به همین دلیل یادگیری تخصصی ایسیو امری است که برای تمامی کسانی که روزانه با خودرو سر و کار دارند ضروری به نظر می‌رسد. در اینجا قصد داریم تا ضمن معرفی کامل این قطعه به آموزش آن بپردازیم. 


• آشنایی با ایسیو (ecu)
ایسیو یا به زبان لاتین ecu مخفف واژگان   electronic control unit به معنی واحد کنترل الکترونیکی است که  تمام مسئولیت اداره یک خودرو انژکتوری را بر عهده دارد و همانند مغز کار فرمان و کنترل را بر عهده دارد.
در واقع این قطعه به نوعی کامپیوتر کوچک شده در داخل اتاقک موتور ماشین است که اطلاعاتی را از سنسوهای مختلف می‌گیرد و با تعیین شرایط موتور، فرمان را برای قطعات مختلف خودرو صادر می‌کند تا بدین وسیله زمان جرقه و فراهم‎سازی موقعیت مناسب برای ایجاد بهترین احتراق در داخل سیلندر و نیز زمان و مدت پاشش سوخت آن تأمین شود.
در میانه بحث از سنسور نام برده شده که ممکن است برای برخی این اسم ناآشنا باشد.
 در واقع سنسورها کیت‎های انژکتوری هستند که هر چه تعداد آنها بیشتر باشد، به ایسیو (ecu) در درک بهتر شرایط موتور کمک می‌کند و می‌تواند ایسیو را در فرمان دادن بهتر یاری دهد. به عبارتی سنسورها به عنوان یار و همکار ایسیو شناخته می‌شوند. مهمترین سنسورهای خودروهای انژکتوری عبارتند از : سنسور دماي هوا ATS، سنسور فشار داخل مانيفولد يا MAP، سنسور دور يا RPM، سنسور دماي آب يا CTS، سنسور دريچه گاز يا TPS، سنسور اکسيژن يا لاندا، سنسور ضربه و چندین قطعه دیگر که به دلیل اطناب بحث از ذکر آنها خودداری می‌کنیم.


• اجزای تشکیل دهنده ایسیو (ecu)

این قطعه که همچون کامپیوتری کوچک شده عمل می‌کند همانند سایر کامپیوترها دارای CPU، حافظه است و قابلیت برنامه‌ریزی را نیز داراست. ایسیو (ecu) دارای دو نوع حافظه است:
1-  حافظه موقت که با قطع برق از بین می‎رود اما مجدداً قابل برگشت است. این حافظه قابلیت شناسایی استپ موتور، عملکرد موتور و دنده‎ها و محاسبات لحظه‎ای برای تنظیمات آنی را دارد و معایب سیستم انژکتور را در خود نگهداری می‎کند.
2-  حافظه دائم  که همانند سیستم عامل و Setup  در کامپیوتر عمل کرده و با قطع برق از بین نمی‎رود اما در صورت خراب شدن دیگر قابل بازیابی نیست و ایسیو (ecu) را غیر قابل استفاده می‌کند. این حافظه شامل یک جدول به نام Look up table  است که به تعداد سنسور‎های موجود در سیستم موتور، سطر و ستون دارد. در این جدول مقدار پاشش سوخت و زاویه آوانس ایسیو (ecu) در هر دور و بار موتور مشخص شده است. هر چقدر دقت این جدول بیشتر باشد دقت عملکرد ایسیو (ecu) بیشتر می‌شود.
  
•  تعمیر تخصصی ایسیو (ecu)
امروزه بدون دستگاه عیب‎یاب نمی‎توان به امر تعمیر خودرو مشغول شد چرا که ساختار پيچيده خودروهاي انژکتوری و استفاده از قطعات هوشمند مانند پردازنده‎هاي سريع و دقيق الكترونيكي، سنسورها و عملگرهاي الكتريكي موجب تحول شگرفی در تعمیرات خودروها شده است. از این رو شناخت کافی نسبت به عیب‎یابی و رفع ایرادات موجود در یک خودرو انژکتوری از ملزومات مشاغل تعمیرخودرو محسوب می‌شود.
همانطور که گفته شد در خودروهاي انژکتوري، ایسیو (ecu) نقش يك فرمانروا را بازي می‌کند که اطلاعات خودرو را از سنسورهاي مختلفي که به آن متصل است، نظير سنسور دور موتور و سنسور دماي آب موتور دريافت کرده و فرمان‎هاي مناسب را به خروجي‎هايی مانند انژکتورها و کويل صادر می‌کند. از این رو اگر مشکلی در این قطعه رخ دهد می‌بایست با ابزارهای دقیق الکترونیکی صورت گیرد. تولیدکنندگان و خودروسازان نیز به این امر توجه کرده و کلیه قطعات را به گونه طراحی می‌کنند که داراي يك خروجي هستند و در صورت ايجاد عيوب احتمالي، سيگنالي را به کنترل کننده مرکزي يا ایسیو (ecu) ارسال می‌کنند. ایسیو (ecu) پس از دريافت سيگنال خطا، دو کار انجام می‌دهد؛ يعنی با وجود عيوب گزارش شده، بهترين روش را براي ادامه کار موتور انتخاب کرده و سپس اين عيوب را در قالب کدهای خطا يا DTC به دستگاه عيب‌ياب ارسال و همزمان چراغ عيب‎ياب را براي آگاهي راننده روشن مي کند.
بنابراين در اغلب موارد، عيوب ايجاد شده در سيستم را عناصر الكترونيكي داخل ایسیو (ecu) تولید کرده و به پردازنده مرکزی ایسیو (ecu) گزارش می‌دهند و عیب‎یاب، تنها موظف است گزارشات یا کدهای خطای ارسال شده را به تعميرکار ارائه دهد و به این ترتیب راننده بدون نیاز به تعمیرکار به راحتی به عیب خودرو خود پی برده و می‌تواند درصدد رفع آن برآید.