phone numbers

کامپیوترها بعنوان وسایل ارتباط با دنیای خارج و همچنین ابزاری برای پیشبرد کارها و امور روزانه اهمیتی فراوانی در زندگی ما پیدا کرده‌اند. امروزه در هر خانه وجود حداقل یک دستگاه کامپیوتر ضروری است. اگر چه با ورود وسایل دیگری چون لپ‌تاپ، نوت بوک،گوشی‌های اندروید از میزان کارایی کامپیوترها کاسته شده اما اهمیت آن همچنان پابرجاست و این دستگاه با باز هم جایگاه خود را در میان کاربران حفظ کرده و در روی میزها به عنوان یکی از ضروری ترین ابزار کار بشمار می‌رود.


شاید برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که هنگام کار با کامپیوتر آنهم در حین یک پروژه مهم با خرابی آن مواجهه شده و این امر ممکن است کارهای روزانه را به عقب بیندازد. لذا توصیه می‌شود کسانی که بصورت مداوم با کامپیوتر سروکار دارند بصورتی تخصصی به یادگیری مهارتهای تعمیرات کامپیوتر اهتمام بورزند. یادگیری تخصصی تعمیرات کامپیوتر علاوه بر آشنایی با چگونگی کارکرد کامپیوتر می‌تواند انجام امور روزانه را نیز تسهیل کند. به عبارت دیگر زمانی که با اطلاع کافی از یک دستگاه، با آن کار کنیم بهتر می‌توانیم از آن بهره مند شویم و نهایت استفاده را از آن کنیم.
همچنین به کسانی که به دنبال یک شغل بی‎دردسر و با سرمایه اندک هستند توصیه می‌کنیم با فراگیری دوره‌های آموزش تعمیرات کامپیوتر به آسانی مبدل به یک تعمیرکار حرفه‌ای کامپیوتر شوند. این کار با ثبت نام در مراکز آموزش تعمیرات کامپیوتر امکانپذیر است. در این مراکز دوره‌های مختلف آموزشی برای کارآموزان در نظر گرفته می‌شود که طی آن مجموعه‌ای از مهارت‌ها و فنون تعمیرات کامپیوتر آموزش داده می‌شود و پس از طی این دوره‌ها کارآموزان به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شده که می‌توانند وارد بازار کسب و کار شوند.


پیشتاز الکترونیک یکی از مراکز آموزش تعمیرات کامپیوتر به شمار می‌رود که دوره‌های آموزش تعمیرات کامپیوتر در این آموزشگاه بصورت کاملا تخصصی در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد.


• برخی از آموزش‌های تخصصی
در آموزشگاه تخصصی پیشتاز الکترونیک دوره‌های آموزشی در تمامی حوزه‎های آموزش تعمیرات کامپیوتر توسط استادید مجرب و متخصص تدریس می شود. در زیر به برخی از این آموزشگاه ها اشاره می‎کنیم:


شناسای انواع پاور، شناسایی رنگ‌های سیم پاور، نحوه خواندن توان پاور، اندازه گیری ولتاژ‌های پاور، خرابی‌های رایج پاور، شناسایی ساختمان داخلی و اجزاء الکتریکی و الکترونیکی پاور، اصول کار مدار سوئیچینگ، عیب یابی مناطق مختلف پاور، تست پاور با استفاده از مدار تست، تعویض قطعات داخلی، استفاده از دستگاه تستر پاور، شناسایی انواع مانیتور.


 شناسایی ساختمان داخلی مانیتور، شناسای انواع برد، رفع مشکلاتی که کیبورد و مشکلات مربوط به پاور و عیب یابی و تعمیر آنها ، تعمیر و عیب یابی برد RGB ، تعویض چیپ گرافیک با دستگاه، تعمیر و عیب یابی برد (های ولتاژ)، آموزش جدا کردن قطعات مختلف، خرابی‌های رایج در مانیتور LCD ، تعویض قطعات داخلی مانیتور LCD، تست دستگاه و انواع برد داخل آن.


 تست لامپ، تست کابل ، تست برد RGB ، تست برد پاور ـ آموزش تست‌هارد دیسک، شناسایی ساختمان تشکیل دهنده TFT، آموزش تعمیر و عیب‎یابی سی دی و دی وی درایو، تعویض ال سی دی چند مدل، تعمیر و عیب‎‎یابی برد پنل، ریکاوری و بازگرداندن اطلاعات‌هارد دیسک، کار با پک شابلون به همراه فیکچر قدیمی و جدید، شناسایی و استفاده از انواع توپ قلع معمولی و لید فری با اندازه‌های مختلف،  نحوه کار با ابزارهای کارگاه الکترونیک ـ تعمیرات ‌هارد دیسک.


علاوه بر وجود تکنسین‎ها و اساتید متخصص، این مرکز مجهز به کارگاه‌های آموزشی بوده که در دسترس کارجو قرار دارد که این امر موجب تسهیل و تسریع فرآیند یادگیری شده است.