phone numbers

مواردی که قبل از آموزش تعمیر یک ECUباید در نظر گرفت تعریف کلی از کارکرد این وسیله است:در ماشین های انژکتوری ،ECU نقش یک تنظیم کننده پیچیده الکترونیکی را ایفا می نماید، به طوری که هر زمان، اطلاعات خودرو را از سنسورهای مختلفی که به آن متصل است، نظیر سنسور دور موتور و سنسور دمای آب موتور دریافت کرده و سیگنال های مناسب را به خروجی کمکی مانند انژکتور ها و کویل اعمال می کند. عیب یابی چنین مجموعه پیچیده ای بدون ابزارهای الکترونیکی که در خودرو مورد استفاده قرار می گیرند، دارای یک خروجی هستند که در صورت ایجاد اشکالات احتمالی، سیگنال را به کنترل کننده ی مرکزی یاedu  می فرستد. edu پس از دریافت سیگنال اشکال، دورکار انجام می دهد. یعنی با وجود اشکالات منتقل شده، بهترین راه را برای کارکرد موتور ماشین انتخاب کرده و سپس این عیوب را در فایل های خطا یاDTCبه دستگاه عیب یابی اطلاع میدهد و همزمان چراغ عیب یاب را برای آگاهی راننده روشن می کند. بنابراین در اغلب موارد، عیوب ایجاد شده در سیستم را عناصر الکترونیکی داخل eduتولید کرده و به پردازنده مرکزیedu گزارش می دهند و در واقع عیب یاب فقط گزارشات یا کدهای خطا ارسال شده را به تعمیر کار ارائه می دهد و بدین ترتیب تعمیرکار به راحتی می تواند با مشخص شدن عیب خودرو به تعمیر آن بپردازد.


تعریف منوی دستگاه عیب یاب:
Identification-service data-read faults-erase faulats-actur test


در منویIdentification  کد ای سیو و یا شماره برنامه کالیبراسیون ECUدیده می شود. تعمیرکار با استفاده از این منو از شماره برنامه کالیبراسیون موجود در ECUاطلاع پیدا میکند تا در صورت قدیمی بودن برنامه بتواند برنامه ECU را آپدیت کند. در بعضی از دستگاه های عیب یاب قابلیت دانلودکردن برنامه وجود دارد و تعمیرکار با مراجعه به این قسمت ازسالم بودن خودرو آگاهی پیدا می کند.

ecu تعمیرات


در منوی read faultاشکالات موجود در سیستم را می توان دید. دستگاه عیب یاب فقط کدهای موسوم به DTCرا از ECU دریافت می کند.این کد از ECU متوجه وجود نقص در سنسور دمای هوا شده و عبارت زیرا را نمایش می دهد:
P112.Air temperature sensor failحرف pیا persent در عبارت بالا یعنی خطا در سیستم وجود دارد. اگر m.memoryنمایش داده شود یعنی به اشکال برخورده، برطرف و در حافظه سیستم به ثبت رسیده است.


در منوی Erase faultsتعمیر کار توانایی این را دارد کدهای خطایی که در حافظه ECU به ثبت رسیده است را پاک کند. به عبارت دیگر وقتی اشکالی در سیستم انژکتوری رخ می دهد  دی تی سی مرتبط با آن در حافظه ECU ثبت شده و همزمان به دستگاه عیب یاب ارسال می گردد. حتی زمانی که خطا رفع بشود  دی تی سی مرتبط با آن از حافظه ECU پاک نمی شود تا تعمیر کار با استفاده از دستگاه خطایاب این اشکال را از سیستم حافظه پاک کند مزیت این روش این است که همیشه تاریخچه ای از خطا های که تا کنون در سیستم انژکتوری اتفاق افتاده است در حافظه ECU وجود دارد. البته در بعضی از سیستم ها ECU اجازه می دهد با روش هایی که برای هر سیستم تعریف شده است. بدون دستگاه عیب یاب حافظه خطا را پاک کرد.
در منوی Actuator testمی توان عملگرهای سیستم را به صورت تک به تک آزمایش و تست کرد. این توانایی  کمک فراوانی دریافتن و رفع عیب یاب یک سیستم انژکتوری می کند.


توضیحات تخصصی:
توانایی خواندن کد خطا اولین مرحله عیب یابی برای تعمیر یک سیستم ecu است اما به هیچ وجه پایان دهنده و تکمیل کننده نیست. کدهای خطای استاندارد معمولا شامل 5کاراکتر ASCIIاست که به صورت زیر تعریف می شود:
X-ABCD
X-P,U,C,B
ABCD: عدد چهاررقمی
P: کدهای خطای موتور یا گیربکس(قوای محرکه)
C:کدهای سیستم شاسی و تعلیق مثل ABS,ESPو...
U:کدهای مربوط به شبکه سیم کشی و انتقال اطلاعات
B: کدهای مربوط به بدنه و محیط سرنشین
نکته:* اکثر کدها استاندارد نیست و طبق تعریف شرکت سازنده (مثلا پژو یا بنز...)معرفی شده و هیچ راهی جز مهندسی معکوس برای توصیف آنها وجود ندارد.تقریبا تمامی دستگاه های ساخت ایران دارای داده های بسیار کم و محدوددر پایگاه اطلاعاتی خود در مورد کد خطا هستند. بنابراین با وجود اینکه کد خطا را از یونیت می خوانند اما قابلیت توصیف آن را برای تعمیر کار ندارند.اگرBSIکدخطایی در حافظه داشته باشد عملیات تعریف سوئیچ انجام نخواهد شد.


انواع ECUدر روی اتومبیل های مختلف را نشان :

نوع MM8P-پژوپارس،سمند،زانتیا- دارای 35 پایه – 1کانکتور
نوعSL96-سمند،پژوپارس،پژو 405،پیکان،پژو RD-55پایه-1کانکتور
نوعS2000پژو 206،پژوپارس،سمند،پژو405،پیکان،پژوRD،پراید-112 پایه-3کانکتور
نوع Bosch-پژو206(تیپ 5و6)پژو206(sdآریان)-112پایه-3کانکتور
نوع Bosch-زانیتا1800،پارسELX- 88 پایه- 1کانکتور
نوع Bosch- زانیتا 2000-55 پایه-1کانکتور