phone numbers

نحوه محافظت و پاک کردن ایسیو و آموزش تعمیرات ایسیو به این صورت می باشد:اگر موارد زیر را انجام دهید حافظه موقت در ایسیو کاملا پاک شده وخودرو برای بازه زمانی به علت بعضی ایرادات و پارامترهای از بین رفته درست کار نمی کند:
1-بازکردن سیم باطری در بازه زمانی بالای 15 دقیقه

2-بازکردن اتصال دهنده ECUبیش از 15 دقیقه
3-بازکردن رله دوبل در خودروهای غیر مولتی پلکس و سوکت های BSMدر خودروهای مولتی پلکس بیش از 15 دقیقه
در چنین وضعیتی بایدحافظه جدید به خودرو داده شود. دراین صورت خودرو بی دلیل و ناگهانی ایست نموده و در هنگام تغییر دنده و به خصوص در هنگام معکوس کشیدن راننده خودرو لحظه ای دچار ایست می شود. البته این خودروهای نوزیاد محسوس نیست ولی در هرصورت تجدید حافظه ECUکاملا مفید خواهد بود.


برگرداندن حافظه

اصولا باتوجه به اینکه در کارخانه های مختلف روش ها و متدهای مختلفی برای تولید وجود دارد و نیز نظر به استفاده خودرو در کشور ها و مناطق مختلف با شرایط متفاوت درECU نوعی قابلیت سازگاری و یکسان سازی وجود دارد که این توانایی برمبنای چهار عنصر ذیل پایه گذاری می شود:
*سنسور اکسیژن*سنسور موقعیت دریچه گاز*سنسور ضربه*استپ موتور
برای بازگرداندن حافظه از روش پیشنهادی یکی از شرکت های سازنده استفاده می کنیم:
سوئیچ راه به مدت حداقل 10ثانیه ببندید.حالا در بازه زمانی 10ثانیه باز کنید.اتومبیل را روشن کنید و به مدت حداقل 10ثانیه گاز ندهید.دنده ها رایک به یک معرفی کنید.

ecu تعمیر

*هر کنترل  یونیت بنا به نوع تکنولوژی ساخت و نوع نرم افزاری که در اون به کار رفته قطعات متصل به خودش رو دائما داره چک می کنه . اینکه این بازرسی ها چه قطعاتی را پوشش می دهند و چه قدر تست آن معتبر است ،بستگی به نوع کنترل یونیت یا همون ای سیو دارد. با پیشرفت در قدرت پردازش میکرو کنترلرهای نصب برروی کنترل یونیت و استفاده از شبکه های مولتی پلکس ایسیو ها قادر شده اند که سنسورها و عملگرها رابهتر و دقیق تر بازرسی کنند.در بعضی موارد این بازرسی ها تا100بار در ثانیه و به صورت مدام در حال انجام شدن هستند.اگر کنترل یونیت در هنگام این بازرسی ها مشکل را مشاهده کند. فورا کد خطا یا data trouble codeیا به اختصار DTCرا درحافظه خود ذخیره می کند. سپس به محض اتصال دستگاه عیب یاب و در خواست کدهای خطا موار د مشاهده شده از طرف ایسیو به دستگاه عیب یاب منتقل می شوند و تعمیر کار مشکلی را که ایسیو تشخیص داده می تواند روی صفحه نمایش ببیند مثلا سنسور اکسیژن بالای کاتالیزور به بدنه اتصال کرده است.البته چیزی که از کنترل یونیت به دستگاه عیب یاب فرستاده می شود فقط یک کد است و این قدرت برنامه و دیتا بیس دستگاه عیب یاب هست که بتواند این کدرا چگونه تعبیر کند.
تعمیر کار بادیدن توضیح ابتدا باید چک کند که نوع خطا ماندگار بوده یا لحظه ای . کد خطا ماندگاربه کدی اطلاق می شود که در گذشته اتفاق افتاده و در آخرین بازرسی کنترل یونیت از قطعه معیوب هنوز وجود داشته است . این نوع کد با پاک کردن توسط دستگاه ازبین نمی رود (در حقیقت می رود اما به محض بازکردن سوئیچ ب استارت خودرو بر می گردد)و واضح است که باتدا قطعه معیوب باید تعویض یا تعمیر شود و سپس کد خطا پاک شود.
کد لحظه ای  هم پاک میشود کدی که در گذشته به هرعلتی مشاهده شده ولی الان دیگر خبری ازان نیست پس با پاک کردن معمولا ازروی حافظه پاک می شود.عللی که می تواند باعث بوجود امدن چنین کدی بشود : مشکل نرم افزاری کنترل یونیت ،نویز روی دسته سیم،شلی سوکت سنسور یا عملگرو...