phone numbers

ایرادات رایج مانیتورهای LED و آموزش تعمیر مانیتورهای LED


ابتدا تعریف و تفکیک مانیتور ها:

مانیتورهای لامپ تصویری یاCRT: در چند سال اخیر رونق فراوانی در بین کاربران داشته اند. این مانیتورها در اندازه 12 و14 اینچ به بازار عرضه شدند،سپس استفاده اندازه از15 و17 اینچ آنها دربین کاربران رونق گرفت که در حال حاضر اندازه 17 اینچ آنها بیشتر مورد استقبال می باشد. درحال حاضر انواع 19،21،22 اینچ نیز ساخته شده اند که به دلیل قیمت نسبتا بالاتر کمتر مورد استفاده عموم قرار می گیرند . این نوع مانیتور ها به وسیله پرتاب الکترون ها و هدایت آن ها نابه کمک میدان های الکرتومغناطیس صورت می گیرد.


مانیتورهای LCD:مانیتورهایی هستند با قطر کم و بدون لامپ تصویر و قطر آنها در حدود 4سانتی متر است. مانیتور LCD را بانام کریستال مایع نیز می شناسند،زیرا این مانیتورها از کنار هم چیدن سلول های کریستال مایعرا بانام کریستال مایع نیز می شناسند،زیرا این مانیتورها از کنار هم چیدن سلول های کریستال مایع بوجود می آیند. به این مانیتورها باید از زاویه مستقی نگاه کرد تا تصویر به خوبی دیده شود.

مانیتور led


مانیتور های LED: مانیتورهایی هستند شبیه به LCD ها،که برای نمایش تصویر از دیویدهای نوری استفاده می کنند.
در LEDهای جدید مصرف جریان به بسیار کم شده و برد پاور از مدار حذف و به صورت آداپتور در خارج قرار گرفته است. پس چند مشکل با همین کار از سر راه برداشته شد. حالا اشاره می کنیم به برخی مشکلات شایع در LEDهای جدید و آموزش تعمیراین نوع مانیتور ها:
اول-  مانیتور روشن می باشد و پیام چک سیگنال روی صفحه مانیتور اعلام می شود اما تصویری از سیستم نمایش داده نمی شود در حالتی که همه موارد چک شده و به سالم بودن کیس اطمینان داریم (و حتی  سیم رابط ایرادی ندارد) ،برای رفع این کار بردmain مهم ترین آی سی آن که تقریبا مغز سیستم است خراب می باشد و در بعضی موارد با آپدیت فریمور مانیتور مشکل رفع می شود.
دوم-اینکه صفحه روشن است یعنی بک لایت دیده می شود ولی تصویری دیده نمی شود. ایراد دوم هم فقط از بردmain و همان ای سی است.
سوم- اینکه مانیتور اصلا روشن نمی شود.این احتمال داد می شود که ایراد از آداپتور باشدابتدا آداپتور و توان خروجی با مولتی متر اندازه گیری می شود در صورت نداشتن مشکل برد main  می باشد.
چهارم-تصویر با خطوط رنگی پوشیده می شود(باید از سالم بودن گرافیک اطمینان پیدا کرد) ایراد چهارم نیز ازicاست. و یک برد کوچک نیز زیر پنل قرار دارد که ممکن است از آن باشد.
علت اینکه بیشتر ایرادات تقریبا به یک جا ختم می شوند چیست؟ به دلیل اینکه با استفاده از فناوری جدید و استفاده از بردهای چند لایه و ساخت آی سی های کم مصرف و چند کاره تعداد بردهای یک مانیتور به یک تا نهایت دوعدد رسیده است.
امروزه اکثر مانیتور های موجود در بازار دارای حالت های هوشمندی برای کاستن از مقدار برق مصرفی هستند و به اتوماتیک در چهار مرحله فعال می گردند:
1-    استفاده از محافظ صفحه نمایش یا Screen saverکه دراین حالت از آسیب دیدن مانیتور براثر یکنواختی شعاع الکترونی جلوگیری می گردد.
2-    حالت اماده باش یاstand byکه دراین حالت مانیتور 50درصد از مصرف برق می کاهد و به سرعت به ورودی ها پاسخ می دهد.
3-    حالت تعلیق یاSuspendکه دراین حالت لامپ تصویر مانیتور در حالت خاموش است و 85 تا90درصد از میزان برق مصرفی لازم برای کارکردن مانیتور کاسته می شود . دراین حالت پاسخ به ورودی ها مثل ماوس و کیبرد کمی کندتر است.
4-    مرحله خاموشی :دراین مرحله عمل خاموشی به وسیله کاربر به وسیله کلید روشن خاموش مانیتور صورت نگرفته بلکه به صورت هوشمندانه این کار توسط مانیتور انجام می گیرد برق مصرفی دراین حالت 3تا 7 وات است.

آموزش استفاده از تغذیه جایگزین در تلویزیون های LEDکه پاورش تعمیر نمی شود.
طرف امتحان و تعیین خرج تلویزیون/مغناطیس زدایی از مانیتور های /CRTشماره ایسی های تغذیه تلویزیون ها/بررسی و علل خرابی قطعات در تلویزیون/دیتا شیت آی سی های پروسسو صوت سری /طرز کار مدارا abدر تلویزیون/ساختار و عملکرد مدار کنترل اتوماتیک /agcساختار پردازش صوت و تصویر/ساختار اسیلاتور عمودی/ساختار اسیلاتور افقی/درخواست راهنمایی برای خواندن نقشه ها و اصلاحات موجود در آنها