phone numbers

چه کارهایی باید قبل از ارسال فکس به تعمیرگاه باید انجام داد؟

فکس،دستگاهی است برای ارسال و دریافت سند که معمولا از خط تلفن برای ارتباط دو فکس استفاده می شود.فاکس ها درحالت کلی،یک نوع دستگاه کپی هم محسوب می شوند.قسمت های مهم یک دستگاه فاکس به شرح ذیل است:
1-قسمت TXیا همان اسکنر
2-قسمت RXیا چاپگر
3-برد اصلی یا بردFCU
4-برد حافظه MBU
5- برد تلفنNCU
6-مودم
7-برد تغذیه

fax فکس


تذکر: در یک سری مدل های فاکس،FCUبا مودم و برد حافظه دریک برد ساخته شده اند(مانند مدل های پاناسونیک)نیمی از مکانیزم فکس ها ارسال (بخش اسکن)و نیمی دیگر آنها دریافت (بخش پرینتری)است. به همین خاطر روی کیفیت چاپ ،رول، پودر مورد استفاده و کارتریج دقت کنید.همه فکس ها دارای یک مودم داخلی هستند. سرعت این قطعه مخابراتی را بررسی کنید سرعت های بین15 تا20کیلو بیت برثانیه مناسب هستند. سرعت ارسال به پیچیدگی سند، سرعت مودم و کیفیت خط تلفن ربط دارد ولی سرعت دریافت درست مانند یک پرینتر به قطعات داخلی مربوط می شود. برای فکس های استاندارد 14 برگ در دقیقه عدد خوبی محسوب می شود.

خرابی های این دستگاه پرکاربرد و پر مصرف ادارات و شرکت ها همواره یکی ازمشکلات پرسنل اداری یک شرکت به حساب می آید. عمده ترین خرابی های دستگاه فکس مربوط به استفاده از مواد مصرفی غیر ارجینال و دارای نقص می باشد.عامل دیگر خرابی فکس مربوط به استفاده ناصحیح از این وسیله پرکاربرد می باشد. درمرحله اول برای جلوگیری از خرابی های دستگاه فکس پیشنهاد می شود وسایل مصرفی این وسیله اعم از کاربن ،کارتیج ،تونر و درام را از مراکز مجاز و معتبر تهیه نمایید و هیچگاه برای صرفه جویی در هزینه کاربن فکس مصرفی را دوباره مصرف ننمایید. پیشنهاد دوم مواظبت از فکس های لیزری خرید کارتریج فکس نو و اجتناب از شارژ مجدد آن می باشد. زیرا امکان اینکه پودر مصرفی با دستگاه فکس شما همخوانی داشته باشد بسیار کم می باشد.البته باید درنظر گرفت برخی از خرابی های دستگاه  فکس نیز حاصل از استهلاک قطعات آن می باشد. به مرور زمان و استفاده مداوم از دستگاه قطعات پلاستیکی دستگاه فکس که وظیفه دریافت سند و ارسال آن بر عهده دارندکهنه شده  و می باید عوض شود.
افرادی که علاقه مند به یادگیری تعمیر فکس می باشند مواردی که در مراحل ابتدایی قبل از آموزش تعمیرات فکس باید در نظر بگیرند ،به صورت زیر است:
ابتدا باید موارد زیر قبل از ارسال فکس به واحد تعمیرات کرد هنگام مواجه شدن با مشکلات مختلف در دستگاه فکس ابتدا باید چندین نکته را بررسی نمود. این بررسی ها برای کسب اطمینان از معیوب بودن دستگاه است که می تون به چند مورد به صورت خلاصه اشاره نمود.
*بررسی سیم پاور فکس
*بررسی سیم تلفن متصل به فکس
*بررسی سیم رابط فکس به تلفن
*بررسی نوع کاغذ موجود دردستگاه
*بررسی میز و یا پایه ای که فکس برروی آن قرار دارد.


موارد ذکر شده در بالا قبل از ارسال دستگاه فکس به تعمیرات بسیارمهم است. سیستم فکی به دلیل کارایی دوگانه ای که دارد از حساسیت بالایی برخوردار است و ممکن است با اندکی سهل انگاری دچار آسیب شود و یا در روند کار فکس اختلال ایجاد کند.هم چنین در فکس کاربنی، حرارتی و لیزری وجود کاربن و فیلم و کارتریج به دستگاه در ارسال و دریافت فکس کمک می کند. این عضوهای دستگاه جزء قسمت اصلی دستگاه به حساب می آید اما به دلیل محدود بودن ظرفیت و گنجایش آن ها در نگه داری جوهر باید بسیار با دقت عمل کرد و در صورت اتمام این وسیله های ارتباطی می توان با خرید کاربن، فیلم و کارتریج دستگاه فکس از بی استفاده شدن دستگاه جلوگیری کنید.