phone numbers

آموزش تعمیرات موبایل آموزش تعمیرات موبایل وسایل مورد نیاز عیب یابی موبایل

لوپ یا میکروسکوپ:درهنگام تعمیرات بعضی مواقع نیاز می باشد تا نقاطی را ازنظر فیزیکی بطور کامل مورد بررسی قرار داد مثل سوکت های اتصال قطعات کوچک ای سی هاو غیره ونیزکارهایی که نیاز به دید دقیق می باشد که این دستگاه جهت آسانی دراین موارد به کار می رود. درصد بزرگنمایی مورد نیاز این دستگاه از 20Xتا40Xمی باشد.
هویه ای اس دی:برای لحیم کاری های نقطه ای ،نصب قطعات مثلا ای اس دی ها  ،سوکت های پلاستیکی و دیگر وسایل امکان اتصال یا تعویض آنها با هیتر نمی باشد به این وسیله انجام می شود.

موبایل mobile


قلع کش سیمی و پمپی :در زمان کار با هیتر و هویه بعضی موارد نیاز می باشد که قلع از روی قطعه یا برد بلند شودیا حتی بعضی موارد که در حین کاردو یا چند نقطه توسط قلع به هم اتصال داده می شوند که در حالت های مختلف با استفاده از قلع کش سیمی یا پمپی می توانید این نقاط را از هم جدا کنید و اتصال را بر طرف نمایید.
آچار و پیچ گوشتی جهت بازکردن گوشی ها:این ابزارها با حالت ویژه ای که دارند ازمهم ترین ابزار برای راحت باز کردن موبایل می باشند.
مولتی متر باتلرانس کم:مولتی متر جهت اندازه گیری ولتاژ جریان مقدار مقاومت و غیره در مدار کاربرد دارد .
منبع تغذیه دیجیتال با تلرانس فوق العاده کم:این وسیله جهت ایجاد شوک به باطری و تغدیه گوشی ها بدون باطری زمانی بررسی اشکال سیستم و تست جریان کاربردی است.
اولتراسونیک: این دستگاه سرویس خودکار برد را انجام میدهد. این دستگاه با ایجاد امواج صوتی مواد موجود در مخزن این دستگاه رابه زیرای سی ها ارسال می کند که باعث رفع رطوبت و آلودگی ها می شود. این دستگاه در مناطقی که رطوبت هوا زیاد است بسیار ضروری و کاربردی است.
بلوور دستی:این دستگاه باتهویه شدید بعد از خارج شدن برد از التراسونیک و شستشوی آن با آب مقطر کاربرد دارد و با باد خیلی شدید رطوبت و جرم گیری های باقیمانده راازروی برد و زیر ای سی ها بیرون می برد.
شابلون ها :شبکه های  فلزی هستند که در شکل های گوناگون برای ای سی های مختلف موجود می باشند. با استفاده از این شابلون ها و خمیر قلع و بکارگیری تکنیک های خاص می توان برای آی سی ها و بی جی ها ایده سازی کرد.
دستبند آنتی استاتیک:درحین کار برای جلوگیری از رسیدن الکتریسیته ساکن بدن به برد و صدمه ندیدن قطعات ازاین دستبند استفاده می شود که گیره آن به زمین متصل می شود.
هات جت یا هیتر: دستگاهی است که با ایجاد حرارت قابل تنظیم همراه با باد ملایم جهت رفع قلع مردگی و تعویض قطعات و المان های الکترونیکی روی برد کاربرد دارد.موارد مصرفی کار باهیتر:در هنگام کار با هیتر در هنگام تعویض ،نصب ،رفع قلع مردگی و پایه سازی ،نیاز به مواد مصرفی مثل مایع فلکسی ،روغن لحیم و خمیر قلع می باشد.
مراحل عیب یابی در باتری و آموزش تعمیرات آن:
عیوب مربوط به باتری دستگاه در گوشی هایی که روشن نمی شوند و گوشی هایی که عمل شارژ راانجام نمی دهند.

mobile موبایل


باتری اصلی از سلول هایی تشکیل شده که این سلول ها به صورت سری در کنار هم قرار گرفته است. عیوب مربوطه عبارتند از:
1-تخلیه سریع باتری
2-خواب الکترونیکی
3-قطعی در مدار باتری

در ذیل به توضیح هریک از این موارد می پردازیم:
تخلیه سریع باطری :فاسد شدن باطری علت تخله سریع می باشد چراکه باطری طول عمر خاصی رادارد و بعد از مدتی سلول های داخل آن فاسد می شود. که برحسب نوع حالتی که تخلیه سریع به وجود می آید می توانیم عیب یابی کنیم.
در حالت های زیر:1:وقتی که باطری سریع شارژمی گردد.اشکال در فاسد شدن خود باتری می باشد(باتری قدیمی)2:حالتی که باطری نرمال شارژ و سریع شارژ ظاهری و خاموش می گردد. دراین حالت ایراد درIc powerampکه در مدار آنتن قرار دارد می باشد. زیرا ولتاژ خود را به طور مستقیم از باتری می گردد. که در حالتی که این Icمعیوب باشد می تواند به حالتی برسد که جریان کشی بالایی از باتری انجام دهد و در این زمان باتری سریع تخلیه شود.3: اشکال در باتری back upکه در آن اتصال کوتاهی ایجاد شده و جریان کشی دارد. بنابراین باید این مقاومت تست شود و در حالتی که نیاز باشد این قطعه راتعویض کنیم.