phone numbers

نکات قبل ازآموزش تعمیراتlaptop  های شرکت ها مختلف

بطور کلی پیچ های یک laptopبسیار بیشتر از یک کامپیوتر رومیزی است و شکل و اندازه آنها هم متفاوت است. پیچ ها معمولا زیر برچسب ها یا در پوش ها پنهان هستند . جعبه laptopغالبا از دو قسمت پلاستیکی تشکیل شده است که داخل همدیگر قفل شده اند. اما با مهارت و حوصله می توان آنها را طوری از هم جدا کرد که آسیب نبینند. برخلاف کامپیوترهای رومیزی که اصولا درونشان شبیه یکدیگر است، laptopها از نظر داخلی خیلی با هم متفاوت هستند و نه تنها محصولات شرکت های مختلف بلکه حتی مدل های مختلف یک محصول هم با هم فرق دارند. به همین دلیل برای باز کردن laptopبهتر است مستندات همان دستگاه را از شرکت سازنده اش داشته باشید.

laptop لپ تاپ


نکات قبل از آموزش تعمیر laptop:

1-عوامل یا قطعات نامرتبط با مشکل را بشناسید.
2-در هر بار فقط یکی از قطعات داخل سیستم را جابجا یا تعویض کنید.
3- بعد هر تغییر ،سیستم را آزمایش کنید.
4-هر مرحله و اقدامی که انجام می دهید را یادداشت کنید.
5- هر چیز  ساده ای را تست کنید.
6-  باطری و آداپتور یدکی برای آزمایش سیستم داشته باشید اگر laptopای بدون باطری کارکرد و با گذاشتن باطری از کار افتاد پس مشکل از باطری است.
7-کابل ها و اتصالات هم  بسیار مشکل پیدا می کند. از هر کدام یدکی بهمراه داشته و تست نمایید.


loptop کامپیوتری بسیار جمع و جور وکوچک است،که فضای خالی  کمی بین قطعات با یکدیگر و با بدنه وجود دارد،بنابراین بیشتر گرمای تولید شده توسط این تجهیزات باید از زیر و اطراف بدنه loptopخارج شود،بنابراین اگر سطح زیر loptop صاف و سخت باشد،فضای کافی برای تهویه هوای گرم وجود دارد.
کولر loptopیک وسیله مسطح است که داخل آن فن وجود دارد و به تهویه و خنک کاری loptopیک وسیله با قیمت مناسب است که راه حل خوبی برای مشکل اضافه دمایloptop تامین می کنند، کولر loptopیک وسیله با قیمت مناسب است که راه حل خوبی برای مشکل اضافه دمای loptopاست برتری دیگر این روش فراهم کردن یک سطح صاف و سخت است بنابراین می توانید loptop گرانقیمت خود را در رختخواب هم بدون نگرانی استفاده کنید.
خوردن و آشامیدن در اطراف loptop راغدقن کنید ،یا آن را سر میز غذا نگذارید، تکه های غذا می تواند از میان کلیدهای صفحه کلید به داخل قطعات loptop نفوذ کند و یک loptop کثیف که تکه های غذا به داخل آن نفوذ کرده است محل مناسبی برای لانه کردن حشرات است و اگر نوشیدنی شما را loptop بریزد به احتمال زیاد صدمه جدی خواهد دید، زیرا مایعات سبب بروز اتصالی در مادر برد، هارد دیسک ،پرسسور و ... می شود.
اگر فقط سیستم تان راخاموش کنید و 30ثانیه قبل ار اینکه خاموش شود دوباره آن را روشن کنید، مطمئن باشید که به هارد دیسک صدمه وارد می کنید، چرا که قبل از اینکه هارد از چرخش بایستد مجددا شروع به کار می کند. شما هرگز نباید آنرا پشت سر هم روشن یا خاموش کنید.

لپتاپ laptop


مشکلات ناشی از باتری:

هر چه ازعمر laptopمی گردد سالم بودن باتری با مشکل مواجه می شود. در laptop نو ممکن است باتری سیستم بین دوتا سه ساعت کارکند اما در عرض چند سال ممکن است عمر آن تنها به اندازه ای باشد که فقط بتوانید سیستم را بوت کرده و وارد محیط ویندوز شوید.اگر هنگام استفاده از لپ تاپ به پریز برق دسترسی ندارید در این صورت این مسئله مشکل ایجاد می کند.
در گذشته یافتن ولتاژ اندازه و رابط مناسب برای هر لپ تاپ کاری سخت و زمان بر بود. اما امروزه دنیای وب این کار را نیزآسان کرده است. برای یافتن عامل فروش باتری مورد نیاز باید ابتدا تولیدکننده اصلی باتری را شناسایی کنید.
از طرف دیگر ممکن است که منبع تغذیه لپ تاپ با مشکل مواجه شود. در گذشته بروز مشکل در منبع تغذیه به معنی دور انداختن لپ تاپ بود. هرچند که پیدا کردن این قطعه به سادگی موارد دیگر نیست .تنها اصل مهم آن ست که منبع تغذیه جدید با منیع قبلی از جهت ولتاژ خروجی و رابط مدار سازگار باشد.


فن دستگاه:

لپ تاپ ها نیز همانند کامپیوترهای شخصی در برابر گرد و خاک مانند آهن ربا عمل می کنند. اگر تصویر به طور ناخودآگاه دوباره راه اندازی می شود یا به طور دائم صفحه ای آبی رنگ را که نشانه با مشکل مواجه شدن سیستم عامل است مشاهده می کنید در این صورت باید فن های دستگاه را تمیز کنید. به ویژه اگر در طول فصول گرم اتفاق بیفتد. محفظه کوچک داخل لپ تاپ و کوچک بودن رابط تهویه هوا باعث می شود لپ تاپ ها به شدت در برابر گرما حساس و آسیب پذیر باشند و فن های بسته شدن دریچه تهویه یا فن به آن معنی است که هوای گرم نمی تواند از داخل فن بیرون بیاید و هوای سرد نیز نمی تواند وارد شود.
دسترسی به فن های داخل لپ تاپ از دسترسی به فن های داخل کیس دشوارتر است. دسترس به فن های cpu gpuو تراشه اصلی (ممکن است سیستم شما هیچ یک ازاین فن ها را نداشته باشد)معمولا از طریق بازکردن دریچه روی آن ها انجام می گیرد اما فن های کوچکی که اغلب در پشت و لبه های سیستم قرار می گیرند به این راحتی در دسترسی نیستند. گاهی اوقات راه دسترسی به آن ها برداشتن صفحه کلید و پوشش رویی سیستم است. این کار درباره بیشتر سیستم ها حتی به معنی جدا کردن صفحه نمایش است. این کار دشوار نیست اما زمان گیر است و در اولین تجربه باید حوصله زیادی به خرج دهید. تا لپ تاپ آسیبی وارد نشود. در طول انجام کار مواظب قطعات لغزنده ای که شکننده هستند باشید همچنین جدا کردن گیره ها لولاها و همچنین کابل های رابط دقت لازم را داشته باشید تا از قطعات مکانیکی لپ تاپ قطعه ای آسیب نبیند.
در صورتی که حتی بعد از پاک کردن تمام پره ها باز هم لپ تاپ شما داغ می کند. دراین صورت سعی کنید سرعت پردازنده را به صورت مصنوعی کاهش دهید. گاهی اوقات عملکرد یک سیستم خراب با کاهش سرعت پردازنده کاملا طبیعی می شود. در صورتی که کاملا خراب شده باشد، فن های لپ تاپ ها را می توانید از طریق محیط بایوس شوید و به دنبال گزینه ای باشید که امکان کاهش سرعت واحد محاسبات پردازنده یا باس جلویی رافراهم کند. البته بیشتر لپ تاپ ها چنین گزینه ای در اختیار شما قرار نمی دهند اما جست جو برای گزینه به ویژه در مدل های پیشرفته ممکن است جواب گو باشد. اگر چیزی پیدا نکردید دراین صورت می توانید سرعت پردازنده را از طریق خود ویندوز کاهش دهید.