phone numbers

هنگامی‌که لپ‌تاپ دارای مشکلات سخت‌افزاری است راه‌حل معمول این است: قسمتی را که درست کار نمی‌کند پیدا کنید و آن را دربیارید، سپس جایگزین کنید. البته پیدا کردن قطعه سخت‌‌افزاری معیوب ممکن است کمی مشکل باشد و باید مقداری تجربه در این زمنیه داشت. در این مطلب به طور خلاصه برخی مشکلات مرتبط با سخت افزار را عنوان می‌کنیم و راه‌هایی برای تعمیر و یا عیب یابی آن بیان شده است.

تعمیر مادربورد لپ تاپ


مشکل1: لپ‌تاپ روشن نمی‌شود

هنگامی‌که آداپتور برق به لپ‌تاپ متصل است، هیچ چراغی روشن نمی‌شود. هنگامیکه دکمه پاور را فشار می‌دهید هیچ اتفاقی نمی‌افتد. لپ‌تاپ به نظر می‌رسد مرده و هیچ صدا یا نشانه‌ای از حیات ندارد!
مشکلات احتمالی:
-    آداپتور برق خراب شده و باتری هیچ شارژی ندارد. در این مورد می‌توان آداپتور را با ولت‌متر آزمایش کرد. اگر کار نمی‌کند آن را باید با آداپتور جدید جایگزین کنید.
-    جک DC خراب شده و مادربرد هیچ برقی را از آداپتور دریافت نمی‌کند. در این مورد جک DC باید عوض شود.
-    مادربرد خراب شده که باید عوض شود.


مشکل 2: لپ‌تاپ مکررا خاموش و روشن می‌شود

لپ‌تاپ بدون نشان دادن هیچ تصویری بر روی صفحه نمایش روشن می‌شود. پس از چند ثانیه خودش خاموش می‌شود.
مشکل احتمالی:
-    به احتمالی زیاد مربوط به خراب شدن مادربرد است. شما باید آن را جایگزین کنید.


مشکل 3: لپ‌تاپ در هنگام اجرا دارای صدا است

لپ‌تاپ روشن شده و همه‌چیز خوب کار می‌کند اما دارای صدایی می‌باشد.
مشکل احتمالی:
-    در بیشتر موارد صدا از فن خنک‌کننده یا دیسک سخت است. نگاهی دقیق به فن بیاندازید اگر فن نمی‌چرخد اما لپ‌تاپ صدا می‌دهد به احتمال زیاد از هارد دسیک است. بنابراین باید از تمام اطلاعات شخصی بک‌آپ بگیرید و هارد دیسک را جایگزین کنید. همچنین شما می‌توانید هارد دیسک را بردارید و از لپ‌تاپ تست بگیرید. اگر هنوز صدا وجود دارد به احتمال زیاد مربوط به فن بد است.

تعمیر فن لپ تاپ


مشکل 4: لپ‌تاپ خاموش می‌شود و یا قفل می‌کند

لپ‌تاپ به خوبی کار می‌کند اما پس از مدتی بدون هیچ نشانه‌ای قفل یا خاموش می‌شود. هنگامیکه این اتفاق می‌افتد پشت لپ‌تاپ داغ است. همچنین فن خنک‌کننده بیش از حد معمول صدا می‌کند.
مشکل احتمالی:
-    به احتمال زیاد گرما باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شود. به این دلیل که فن گرد و غبار گرفته و پردازنده به درستی خنک نمی‌شود. بنابراین فن را باید تمیز کرد.