phone numbers

صفحه نمایش لپ‌تاپ تا حدودی ظریف است و ممکن است در برخی موارد شکسته و یا نیاز به تعمیر داشته باشد. مسائلی رایج از قبیل ترک خوردگی و یا برخی اوقات متوقف شدن صفحه نمایش بدون هیچ دلیل ظاهری می‌تواند اتفاق بیفتد. بسته به مشکل به وجود آمده صفحه نمایش را می‌توان تعمیر کرد و یا در برخی موارد صفحه نمایش را جایگزین کرد. برای اینکه متوجه شویم که آیا باید صفحه نمایش را عوض کرد می‌توان لپ‌تاپ را به یک مانیتور خارجی از طریق پورت VGA لپ‌تاپ متصل کرد. اگر لپ‌تاپ شروع به کار کرد و مانیتور وصل شده به آن روشن شد بدان معناست که مشکل تنها مربوط به صفحه نمایش است بنابراین باید صفحه نمایش را با LCD جدید جایگزین کرد.

تعمیر مانیتور لپ تاپ


برای عوض کردن کامل صفحه نمایش، نیاز به پیچ‌گوشتی با سر کوچک و نیز آچار آلن می‌باشد. باتری و تمام منابع برق باید جدا شود، سپس باید کاور و پیچ‌های اطراف صفحه نمایش را باز کرد. توجه کنید که چگونه سیم‌ها بسته شده و مکان اتصال آنها کجاست، سپس پیچ‌هایی را که صفحه نمایش را نگه می‌دارد باز کنید. صفحه نمایش قبلی را دربیارید و سپس با LCD جدید جایگزین کنید سپس دوباره سیم‌ها، اتصال‌دهنده‌ها و پیچ‌ها را ببندید. کاور پشتی را قرار دهید و بدین ترتیب کار تمام می‌شود.
هنگامی‌که لپ‌تاپ را به مانیتور خارجی وصل می‌کنیم اگر تصویری بر روی مانیتور مشاهده نشد باید قسمت‌های دیگر را امتحان کنیم. اگر صفحه نمایش مشکی است و هنوز یک تصویر کم‌نور در LCD لپ‌تاپ قابل مشاهده است ممکن است اینورتر خراب باشد که به آسانی قابل جایگزین است. اگر خطوط مواج در صفحه نمایش خارجی نشان داده می‌شود احتمالا مشکل مربوط به مادربرد می‌باشد که باید توسط شخصی که وارد است تعمیر شود و تا زمانی که مشکل رفع نشود صفحه نمایش کار نمی‌کند.