phone numbers

واحد کنترل الکترونیک خودرو؛ ECU

واحد کنترل الکترونیکی یا ECU، مغز خودروهای انژکتوری است. سنسورهای مختلفی برای اندازه‌گیری و برقراری ارتباط پارامترهای عملکردی با ECU  به موتور نصب شده است. ECU این داده‌ها را به صورت سریع و به طور مداوم با مقدار سوخت دریافت شده تنظیم می‌کند. ای‌سی‌یو این کار را با تعدیل پالس‌های جریان الکتریکی انجام می‌دهد که انژکتورهای سوخت باز می‌شود. انژکتورهای سوخت تقسیم به دو شاخه از چهار تا می‌شوند زیرا ای‌سی‌یو تنها دارای دو خروجی می‌باشد. در داخل ECU ریزپردازنده و اجزای دیگر بر روی برد جریان الکتریکی نصب شده اند. ECU به کنترل‌کننده اصلی توسط 40 پین اتصال دهنده وصل شده است.

تعمیر ایسیو انژکتور


ECU دارای دو نوع حافظه موقت و دائم است؛ حافظه موقت شناسایی استپ موتور، دنده‌ها و حالات عملی موتور را انجام می‌دهد و مکانی برای نگه داشتن عیب‌های موقت و دائم سیستم انژکتور است. حافظه دائم در صورت خراب شدن دیگر قابل برگشت نبوده و می‌توان گفت ECU سوخته است.
 
برای حفاظت از ECU نباید هنگامی که خودرو روشن است کابل باطری را جدا کرد؛ به این دلیل که این نوسانات می‌تواند بر روی کلیه کنترل یونیت‌های الکترونیکی تأثیر نامطلوب داشته باشند. همچنین به دلیل اینکه قسمت پین‌های نری خارجی سوکت ECU بدون محافظ است، خیس شدن آن موجب اتصال کوتاه شده و بنابراین ممکن است به ECU آسیب وارد شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش تعمیرات ECU می‌توانید به سایت پیشتاز الکترونیک مراجعه نمایید.

ایسیو انژکتوری تعمیر