phone numbers

آموزش تعمیرات لپ تاپ

امروزه در قرن بیست و یکم پیشرفت فناوری و اطلاعات سرعت بالایی گرفته است. یکی از کلیدی ترین اختراعات این قرن کامپیوتر و به دنبال آن لپ تاپ است غالب مردم در مشاغل گوناگون، دانشجویان در رشته های متفاوت و ... از رایانه های قابل حمل موسوم به لپ تاپ استفاده می کنند. بدیهی است با توجه به کاربرد گسترده این وسیله در کار و زندگی روزمره در صورتی که برای آن اشکالی پیش بیاید باعث اختلال در روند فعالیت می شود. در این مقاله به بررسی آموزش تعمیرات لپ تاپ می پردازیم.

مشکلات رایج در لپ تاپ

آموزش تعمیر لپ تاپ می تواند به عنوان یک شغل تخصصی تعمیراتی جهت افراد شود. مشکلات رایجی که در لپ تاپ ها رخ می دهد و یا حتی مشکلاتی که به نظر پیچیده می آید به سادگی با آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت مرحله به مرحله و اصولی به کاربر لپ تاپ قابل حل است. یکی از نکات کلیدی و مهم در آموزش تعمیرات لپ تاپ این امر است که بدانیم از کجا آغاز نماییم و چگونه راه حل ساده ای را برای رفع مشکل لپ تاپ بجوییم. حال به بررسی دو نکته کلیدی برای آموزش تعمیرات لپ تاپ می پردازیم.

یکی از مشکلات معمول در لپ تاپ اشکالاتی است که در منبع تغذیه لپ تاب به وجود می آید. در زمان های قبل در صورتی که اشکالی در منبع تغذیه لپ تاپ پیش می آمد لپ تاپ غیرقابل استفاده می شد اما امروزه روش هایی جهت تعمیرات این قسمت از لپ تاپ وجود دارد به علاوه بر این قطعه به شکل های متفاوت متناسب با لپ تاپ  دلخواه در بازار وجود دارد و در صورتی که این قسمت از لپ تاپ دچار مشکل گردد کافی است قطعه ی مشابهی با  خروجی و رابط مدار و ولتاژ یکسان از بازار تهیه نمایید و آن را با قطعه ی قبلی تعویض کنید.

در بخش آموزش تعمیر لپ تاپ باید توجه کرد که یکی از اشکالاتی که ممکن است برای لپ تاپ ایجاد  شود و روند فعالیت آن را با اشکال مواجه کند مشکلاتی است که برای فن دستگاه به وجود می آید چرا که فن از ورود گرد و غبار به داخل لپ تاپ جلوگیری کرده و هوای آن را خنک نگه می دارد بنابراین اگر روند فعالیت دستگاه به کندی صورت گرفت یا سیستم به طور ناگهانی در حین کار دوباره راه اندازی گردد و یا صفحه ی آبی رنگ را که نشانه اشکال در دستگاه است بر روی صفحه نمایش به صورت مکرر نشان داده شد نشانه ی این امر است که فن دستگاه گرد و غبار زیادی را جذب نموده و باید تمیز شود عموما دسترسی به فن داخل لپ تاپ مشکل است و باید با دقت زیادی این کار را انجام داد تا به لپ تاپ آسیبی وارد نشود.