phone numbers

جهان در حال تغییر است تا هر روز یک تکنولوژی جدیدتر,انسان را به کنترل بر دنیای اطرافش مسلط تر سازد چرا که نگاه انسان همواره به استفاده از تکنولوزی پایه پایدارتر بوده است. میتوان ادعا کرد در سال های گذشته پیشرفت خاصی در زمینه تکنولوزی جوشکاری صورت نگرفته است . در واقع  این ظاهر و قابلیت های دستگاه های جوشکاری به سرعت در حال تغییر بوده است . اما اینک یک تکنولوژی جدید به نام اینورتر در خدمت پیشرفت و فراگیری صنعت جوشکاری قرار گرفته است .

این تکنولوژی مناسب جوشکاری انواع فولاد و به خصوص جوشکاری آلومینیوم میباشد.

در گذشته ترانسفورماتورها پایه دستگاه های جوشکاری بوده اند در واقع ورودی 380-220 ولت با فرکانس 50 هرتز یک ترانسفورمر. این ولتاز نسبتا بالا به یک جریان 50 هرتزی ولتاژ پایین تبدیل میشود. سپس توسط پل دیود این جریان با ولتاز پایین یکسو میشود. معمولا تقویت کننده های , dc انواعی از پل های رکتیفایر به جریان جوشکاری مغناطیسی خروجی کمک میکنند.

ترانسفورمر ها در فرکانس 50 یا 60 هرتز معمولا عملکردی نا کارامد دارند . ترانسفورمر گرمای زیادی تولید میکند , ترانسفورمر نیز باید نسبتا بزرگ و سنگین باشد . بخش مهمی از انرژی, صرف گرم کردن ترانسفورمر و فضای اطراف آن نیز میشود.

این قبیل دستگاه ها حدود 200 کیلو گرم وزن و یک متر مکعب حجم دارند. علاوه بر آن , در صورت استفاده از انرژی با فرکانس 50 یا 60 هرتز , ایجاد سیگنال ها محدود شده و از 120 سیگنال در ثانیه بالاتر نمیروند. بنا بر این پالس کردن جریان جوشکاری با سرعت بالا در عمل غیر ممکن است .

در منابع تغذیه اینورتری , از همان فرکانس 50 هرتز استفاده میشود . اما به جای تغذیه مستقیم به ترانسفورمر , در پل دیود یکسو میشود و منبع تغذیه که توسط سوییچ های حالت جامد  در dc  ابتدا به صورت فرکانس 50 هرتز فرکانس بالا- ولتاژ بالای پالسی شده , با dc   فرکانس 20,000 هرتز قطع و وصل میشود , به قسمت اینورتری وارد میگردد.سپس این نیروی مناسب برای جوشکاری تبدیل شده و در نهایت نیز , dc   وارد شده به ترانسفورمر قدرت اصلی به ولتاژ پایین 20,000 هرتزی وارد مدار فیلترینگ و یکسو سازی میشود .کنترل خارجی توسط کنترل های حالت جامد که سرعت سوییچ شدن ترانزیستور را تعدیل میکنند , انجام میگیرد .

برتری دستگاه های کنترل اینورتر چیست؟              

ترانسفورمر قدرت اصلی با توان 20,000 هرتز , به مراتب بهینه تر و کار آمد تر از انواع 50 هرتزی آن است که به معنای کوچک شدن قابل توجه ترانسفورمر میباشد. به عنوان مثال در مقایسه با دستگاه های رکتیفایر ترانسفورمری با حدود 100 تا 200 کیلو گرم وزن , دستگاه مشابه اینورتری اورین الکتریک حدود 8 تا 40 کیلو گرم وزن دارند. بنابر این از فواید سبک و قابل حمل بودن دستگاه های اینورتری لذت خواهید برد.

دیگر برتری دستگا ه های اینورتری , بهره وری اقتصادی آنها میباشد. به عنوان مثال , در یک دستگاه اینورتر مقدار جریان اولیه سه فاز با جریان خروجی 200 آمپر , 12 آمپر میباشد. اما در جریان های مشابه مدل های ترانسفورمر معمولی حدود 18 آمپر میباشد .

اگر چه گاهی اوقات در زمینه صرفه جویی در تبدیل سیستم های ترانسفورمر به اینورتر بزرگ نمایی میشود اما میتوان گفت شما سالانه حداقل 15 درصد و بسته به سایر شرایط تا 30 درصد در زمینه نیروی مصرفی , کاهش هزینه خواهید داشت.