phone numbers

جزوه شماره

3

 

قفل ها

 

 

قفل ها

در گوشیهای موبایل قفلهای موبایل به دو دسته عمده تقسیم می شوند :

1- Solock : این قفلها قفلهایی هستند که کاملاً مربوط به شبکه و مخابرات هستند و کاربر هیچگونه دخل و تصرفی بر آنها ندارد و به هیچ عنوان تحت اختیار کاربران نیست . که این قفلها نیز به دو گروه عمده تقسیم می شوند :

الف – قفلهای Splock از نوع شبکه ای : همانطور که می دانیم اگر فرکانس گوشی با فرکانس شبکه یکی نباشد دستگاه کار نخواهد کرد . در این حالت اصطلاحاً گفته می شود گوشی از نوع قفل Splock شبکه ای می باشد . در چنین حالتی اگر دستگاه مورد نظر D.B یا دوبل باند باشد و نرم افزار تغییر سیستم گوشی مورد نظر گوشی در اختیار ما باشد ، می توان فرکانس گوشی را با فرکانس شبکه همهنگ کرد و قفل شبکه ای دستگاه را باز نمود . دستگاهها به هنگامی که قفل Splock  از نوع شبکه هستند پیامهای مختلفی را صادر می کنند که از روی این پیامها می توان پی به قفل شبکه دستگاه برد .

گوشیهای :

Sim missing                                        ساژم

Sim card not accept                             نوکیا

Insert correct card                             اریکسون

Speci code                                         موتورولا

Phone disable                                     زیمنس

Sim lock                                             سامسونگ

Customer service                               فیلیپس

اسپلاک کارخانه ای : بعضی از گوشیها طوری ساخته شده اند که فقط با یک سیم کارت خاص کار می کنند یعنی فقط با یک سیم کارت خاص تشکیل MS می دهند . چنانچه بخواهیم برای راه اندازی این گوشیها از سیم کارتهای دیگری استفاده کنیم و یا از این گوشیها در کشورهای دیگر استفاده کنیم به هیچ عنوان کار نخواهند کرد ، که در این حالت گفته می شود گوشی از نوع قفل اسپلاک کارخانه ای می باشد که فقط با این سیم کارت خاص کار می کند . در غیر اینصورت دستگاه کار نخواهد کرد .

این دسته از قفلها را به هیچ عنوان نمی توان باز کرد و مشکل دستگاه حل نخواهد شد که این گوشی ها به گوشیهای اعتباری و یا یک بار مصرف معروفند