phone numbers

نمونه اولیه یک توموگرافی (pet scanner) قابل حمل 

 

در بسیاری از کارها از جمله ربات های جنگجو از دستگاهی که کارکردی شبیه به مغز دارد برای کنترل ربات استفاده میشود .

برای اسکن کردن مغز در هر حالت نیاز به دستگاهی هست تا زمانی که انسان در موقعیت خاصی قرار میگیرد بتوان فعالیت مغز را زیر نظر گرفت پس نیاز به یک اسکنر قابل حمل است.

دستگاهی که شماتیک آن را در عکس زیر میبینید یک نمونه دستگاه توموگرافی قابل حمل استکه به راحتی قابل استفاده است به این صورت که مانند یک کلاه ایمنی در روی سر قرار میگیرد در حالی که فرد در حال حرکت و نوسان است دستگاه کار میکند..

 

به طور کلی توموگرافی گسیل پوزیترون  برای مطالعه فعالیت های مغز استفاده می شود اما به دقت  scanner تونلی نیست و برای بررسی های دقیق تر فعالیت مغز pet scanner کافی نیست.برای تحقیق در مورد فعالیت مغز در محیط های مختلف دانشمندان علوم اعصاب در دانشگاه ویرجینیا قادر به تولید یک pet scanner قابل حمل شده اند با آن میتوانند فعالیت های مغز را در محیط های مختلف نظارت کنند و دیگر نیازی به صحنه سازی مصنوعی نیست.

  در حال حاضر آنچه در مغز انسان هنگامی که فرد گریه میکند،میخندد،خجالت زده است، و یا ناراحت اتفاق می افتد با دستگاه pet scanner قابل تشخیص است.

 

 

دستگاه پت اسکنر مانند یک حلقه  به دور سر نصب می شود به این صورت که آشکار سازهای پوزیترون به طور یک نواخت دور تا دور سر پراکنده هستند این دستگاه مانند دستگاه  سی تی اسکن تونلی عکسی دقیق از مغز با رزولوشن بالا به شما نمیدهد و نمی توان در حالت های پیشرفته  تر از آن استفاده کرد اما محققان در حال تلاش برای بهتر ساختن این دستگاه هستند.