phone numbers


🔴تعمیر مانیتورینگ علائم حیاتی

یکی از مانیتورینگ های علائم حیاتی بیمارستان خراب و نیازمند تعمیر بود که به همین علت ، دستگاه جهت سرویس پیش ما ارسال شد .

مانیتورینگ علائم حیاتی دستگاهی است که سیگنال های حیاتی بیمار مانند سیگنال قلب ، سیگنال پالس اکسی متر (اکسیژن خون ) و همچنین پارامتر های حیاتی دیگر او مانند فشار خون و دما را اندازه گیری و نمایش می دهد .

دستگاه مشکل عدم گرفتن فشار داشت که بعد از تست و باز کردن دستگاه متوجه خرابی خود ماژول فشار (nibp) شدیم .

از آنجایی که مرکز اعلام کرده بود که دستگاه را سریعا نیاز دارد وقت برای تعمیر ماژول نبوده و باید دستگاه را سریع باز میگرداندیم . به همین جهت برای تعویض ماژول اقدام کردیم . اما یک مشکل وجود داشت .و آن این بود که ماژول جدید نیازمند برق 6 ولت بود و ماژول قبلی 12 ولت تغذیه نیاز داشت .

مسیر تغذیه ماژول را دنبال و به آی سی رگولاتور 12 ولتی آن رسیدیم . آن با را یک 7806 که رگولاتور 6 ولتی است تعویض کردیم تا ولتاژ ماژول را تامین کند . چون مقدار ولتاژ روی پایه ورودی رگولاتور بیشتر از ولتاژ نامی بود این تغییر مشکلی ایجاد نمی کند .( راجب این قطعه و نکات تعمیراتی تخصصی اون مثل نحوه تستش ، نکات ولتاژ گیری قبل از تعویض و ... در دوره تعمیرات برد قراره صحبت کنم که میتونید در این دوره ثبت نام کنید .و از مطالب استفاده ببرید )

پس از تعویض این آی سی و نصب ماژول جدید دستگاه تعمیر و به مرکز داده شد .