phone numbers


✅ فتال مانیتورینگ چیست؟


◀️ #تجربیات_اولیه با مانیتورینگ:
اولین گزارش در مورد کاربرد بالینی مانیتورینگ الکترونیکی جنین، در سال ۱۹۷۰ انتشار یافت. دو پزشک با نام های Paul و Hom در بیمارستان New Haven Yale آمریکا،  ۶% از ۴۵۶۱ زایمان انجام شده در آن بیمارستان را در طول مراقبت های بارداری از زایمان، تحت مانیتور قرار دادند و نتیجه گرفتند که مانیتورینگ الکترونیکی در زایمان های عارضه دار، مفید است.

▫️ در اوایل، مانیتور الکترونیکی ضربان قلب جنین، بیشتر در حاملگی عارضه دار مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما به تدریج در اغلب حاملگی ها نیز کاربرد یافت. در سال ۱۹۷۸ تخمین زده شد که تقریباَ دو-سوم از زنان آمریکایی در حین زایمان، تحت مانیتور الکترونیکی قرار گرفته اند.در سال ۱۹۹۳ ،۷۸%زنان آمریکایی در حین زایمان ، مانیتور شدند و امروزه بهره گیری از تکنیک مانیتورینگ قلب جنین در طول مراقبت های قبل از وضع حمل، در بیمارستان ها و مراکز درمانی، تقریباَ اجتناب ناپذیر و امری اساسی دراداره ی این پروسه ، برای پرسنل مربوطه می باشد.


👈 #روش_های_انجام مانیتورینگ ضربان قلب جنین:

▪️مانیتورینگ داخلی
▪️مانیتورینگ خارجی
▪️سیستم مانیتورینگ Fetal Gard Lite کمپانی آنالوژیک ، امکان مانیتورینگ خارجی جنین، بدون ایجاد عوارض و صدمات احتمالی را فرآهم می آورد.

 


⏳ #اجزای_دستگاه:

▫️ #Lcd_display_screen :
صفحه نمایشی به قطر ۵ اینچ که قابلیت نمایش تمامی پارامترهای پروسه ی مانیتورینگ را به صورت عددی و گراف (Graphical&Digital) امکان پذیر می سازد.

▫️ #Speaker :
خروجی صدای دستگاه (جهت سمع صدای FHR) و آلارم سیستم

▫️ #Control_Knob :
توسط این کلید تنظیمات و هدایت پارامترها صورت می گیرد. به عنوان مثال با کمک Press  و Rotation، امکان انتخاب گزینه های هر منو، ثبت و تایید آن میسر می گردد.

▫️ #Volume_Select:
با فشردن این کلید و چرخش Control Knob ،امکان کم و زیاد نمودن صدای دستگاه فراهم می آید.

▫️ #Toco_Zero :
این دکمه برای همسان سازی فشار پایه ی دستگاه با فشار دریافتی از سنسور مربوطه  بکار می رود.

▫️ #Grotiwle_Betten :
با فشاراین دکمه، دو خط افقی در محدوده ی نمایش فریم ضربان قلب جنین، آشکار شده که با اختلاف ۱۵ ضربان در دقیقه نمایش داده می شود. کاربرد آن، جابه جایی محدوده ی بالا و پایین حیطه ی FHR است که بعد از فشار این دکمه، توسط چرخش    knobامکان پذیر می باشد.

▫️ #Clinician_Event_Marker :
کاربر دستگاه می تواند با فشار این دکمه، وقایع خاص در طول پروسه ی مانیتورینگ را از سایر تغییرات و پارامترهای ثبت شده، تفکیک نموده و برجسته سازی نماید؛ به گونه ای که آن لحظات و شرایط خاص توسط یک فلش رو به پایین، از سایر نقاط مجزا شده و روی کاغذ پرینت ظاهر گردد.

▫️ #Contrast :
تنظیم شدت نور صفحه نمایش: با فشار این کلید و چرخش Knob ،میزان نور مناسب را انتخاب کرده وبا فشار مجدد آن، از این حالت خارج می شویم.

▫️ #Trend_Scroll_Botton :
با فشار این دکمه، پارامترهای عددی ذخیره شده در سیستم، به صورت یک گراف در یک بازه ی زمانی یک ساعته قابل مشاهده می باشد. بدیهی است عملکرد اصلی سیستم مختل نشده و دستگاه کار خود را ادامه می دهد. در گوشه ی سمت چپ دستگاه نیز اطلاعات عددیFHR و Uterin Conraction قابل رویت است. پس از گذشت ۳۰ ثانیه صفحه فوق محو شده و منحنی اصلی ظاهر می گردد.


👈 #لوازم جانبی و اتصالات:

▪️ #Power_Supply:
مبدل نیرو: این مبدل ولتاژ و فرکانس برق ورودی به دستگاه را تنظیم می کند.

▪️RS-232 Connector :
این کانکتور، محل اتصال Port دستگاه پرینتر می باشد؛ که در صورت تمایل کاربر، برای ثبت اطلاعات سیستم مانیتورینگ برروی صفحه نمایش کامپیوتر، مورد استفاده قرار می گیرد.

▪️ #Ultrasound :
پروب اولتراسوند جهت دریافت اطلاعات مربوط به ضربان قلب جنین (FHR Trasducer) بکار می رود.

▪️ #Tocotonometer :
پروبی است که برروی (Fondal Itigh) جای گرفته و شدت انقباضات را گزارش می دهد.

▪️ #Patient_Marker :
این پروب به منظور ثبت جنبش و فشار جنین، در دست مادر باردار قرار داده می شود تا کاربر تعداد تحرک جنین را در طول پروسه ی مانیتورینگ کنترل نماید.