phone numbers

مزایای_موتورEF7

بررسی مهم‌ترین مزیت‌های موتور EF7نسبت به موتورXU7

با #گاز(cng)سازگار‌تر است
👇
موتورEF7 با نسبت تراکم ۱۱.۲ سازگاری بالاتری با سوخت گاز دارد، بنابراین بدون هیچ مشکلی می‌توانید در حالت گاز #استارت زده و رانندگی کنید و در اصل این موتور برای گاز سوز بودن طراحی گردیده است و در بین بهترین موتورها برای سوخت گاز می باشد.

#لرزش و #صدای_کمتر👇
در صورت نگهداری صحیح، لرزش و صدای کمتری نسبت به سایر تولیدات داخلی به داخل کابین راه می‌یابد. هر چند در دورهای بالا آوای موتور به گوش می‌رسد.

#سوپاپ‌های بیشتر با زمان‌بندی #متغیر
اکثر XU7 های ایرانی از نوع👈 ۸ سوپاپ هستند، ولی EF7 از نوع ۱۶ سوپاپ با دو میل بادامک در #سرسیلندر است. وجود سامانه‌ی زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها (VVTi) علاوه بر تزریق گشتاور بیشتر به موتور، باعث کاهش آلایندگی و مصرف سوخت شده است.

 بدون نیاز به #فیلرگیری
فیلرها از نوع #هیدرولیکی هستند، یعنی فاصله‌ی بین تایپیت‌ و سوپاپ با فشار روغن در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد و نیازی به فیلر‌گیری دستی ندارد.

#داغ نمی‌کند
وجود سیستم خنک‌کن روغن تاثیر مطلوبی در کاهش دمای این موتور دارد. بنابراین در شرایط استاندارد میل زیادی به جوش آوردن ندارد و دیرتر داغ می‌کند

🔸 #کویل‌های_جداگانه
همانند بیشتر پیشرانه‌های روز دنیا، سیستم برق EF7 از نوع کویل‌های جداگانه برای هر سیلندر (Coil-on-plug) است. از مزیت‌های این سیستم کوتاه شدن طول وایرها و افزایش قدرت جرقه‌ی شمع‌ها و تولید قدرت بیشتر است.

🔸حجم موتور 👈کمتر با #قدرت بیشتر

با وجود حجم کمتر، این موتور نسبت به XU7 سیزده اسب‌بخار قوی‌تر است، بنابراین شتاب بهتر و مصرف سوخت و آلایندگی کمتری دارد.

 

تفاوت سمند ef7 کلاس 10 با کلاس 16

#کلاس10

🔸مخزن 12 کیلویی
🔸دریچه گاز سیمی 
🔸ای سیو کروز (زیمنس)
🔸منیفولد پلاستیکی (کائوچویی)
🔸سنسورها و کوئل ها همگی کروز
🔸سیستم برق مالتی اکوماکس

#کلاس16

🔸مخزن  16 کیلویی
🔸دریچه گاز برقی
🔸ای سیو بوش
🔸منیفولد چدنی
🔸سنسورها و کوئل ها همگی بوش
🔸سیستم برق مالتی sms