phone numbers

 

چهارده دانستنی جالب از دنیای خودرو 

1️⃣- در اولین ماشین ها به جای فرمان از اهرم استفاده می شده است. (بعضی ها به آن جوی استیک میگفتند.)
2️⃣- اولین وسیله نقلیهای که میتوانست با نیروی قدرت خود کار کند، سال ۱۷۶۹ ساخته شد. وزن آن ۸۰۰۰ پوند بود و برای حمل توپ های جنگی در اطراف شهر استفاده میشد.

3️⃣- ۱۳۵ سال پیش، اولین برگ جریمه سرعت در دیتون، اوهایو صادر شد. راننده در هر ساعت، فقط ۱۲ مایل می رفت 
4️⃣- صدای بیشتر بوقهای امریکایی در کلید موسیقی F کار می کنند.

5️⃣- برای اولین بار Motorola تلاش کرد تا محصولاتی را مخصوص خودرو تولید کند و اولین تلاشش برای ساخت یک گرامافون برای ماشین بود تا اینکه سرانجام اولین رادیو مخصوص ماشین را تولید کرد.
6️⃣- سال ۱۹۱۶، ۵۵درصد ماشین های دنیا مدل T Fords بود. این رکورد هنوز پابرجاست. 

7️⃣-در 42 ثانیه! این زمان رکورد باز کردن و دوباره بستن موتور یک ماشین است. این رکورد در ۲۱ نوامبر ۱۹۸۵ روی یک فورد اسکورت انجام شد.

8️⃣- وقتی آلکاپون برای پرداخت مالیاتش به وزارت خزانه داری تحت فشار بود یک لیموزین کاملا زرهی را به عنوان بخشی از مالیات به وزارت خزانه داری پرداخت کرد. فردای روز حمله ژاپنی ها به پرل هاربر در سال 1941، رئیس جمهور روزولت با همان لیموزین به کنگره رفت و فرمان ورود آمریکا به جگ جهانی دوم را صادر کرد. 

9️⃣- در بیشتر ماشینها بعد از اینکه نشانگر، اتمام سوخت را نشان میدهد. می توان بیشتر از ۶۰ مایل رانندگی کرد. به این مسافت «منطقه محافظت شده» می گویند. و این مقدار در ماشین های امریکایی بیشتر است. (این مقدار در هر ماشینی 
متفاوت است، پس آن را تست نکنید. و به حرف ما اعتماد کنید.) 
🔟- برای روشن کردن ماشین چهارده گرم بنزین لازم است.

1️⃣1️⃣- از ترمز دستی استفاده کنید. این کار امکان راه افتادن ماشین را در هنگام پارک کم میکند
2️⃣1️⃣- کرایسلر با تولید سری B29 ژاپن رابا بمبهایش زیر و رو کرد. میتسوبیشی سعی کرد  با تولید Zeros کرایسلر را نابود کند. حالا این دو کمپانی ماشین مشترکی به  نام Diamond star تولید می کنند.

3️⃣1️⃣- در ۲۳ مارس، ۲۰۰۹ تاتا نانو اولین بار برای خرید در بازار هند ارائه شد. خودرو چهار سر نشینه که با هر گالن سوخت ۷۳ مایل راه می رود.

4️⃣1️⃣- و بالاخره اینکه محکم کوبیدن در ماشین در سوئیس ممنوع است!