phone numbers

📛سرویسهای دوره ای و قبل از سفر را جدی بگیرید, تا بتوانید سفر خوب و خاطره انگیزی برای خود و خانواده رقم بزنید, نه اینکه کنار خیابان و بیابان, به دنبال تعمیر و تعمیرکار و امداد و هزینه های گزاف و سواستفاده ی اشخاص و امدادگران متفرقه و بی وجدان,,,,,, سفر را بر خود و خانواده, زهر کنید, 

در صورت خرابی و نیاز به امداد خودرو, سعی کنید از امداد های شرکتی و دولتی مانند↘️↘️

🆘امداد خودروی ایران (ایرانخودرو) 
۰۹۶۴۴۰
🆘امداد سایپا
۰۹۶۵۵۰
☑️و شرکت سازنده خودرو استفاده کنید, 

☑️چرا که تعرفه های دولتی و خدمات رایگان گارانتی, را شامل میشوند, و در قبال انجام تعمیرات, فاکتور معتبر با تعرفه دولتی و هزینه پایین, ارایه میشود  ☑️

 

✅سرویسهای دوره ا ی مخصوصا در فصل گرما✅

🔵شستشوی رادیاتور:
سرد کننده(مخلوط ضدیخ و آب مقطر )  داخل رادیاتور برای همیشه نمی ماند. در طول زمان و استفاده متناوب خراب می شود و ممکن است باعث خوردگی رادیاتور شود که متعاقباً مشکلات خنک کردن و تعمیر رادیاتور را در پی خواهد داشت. شستشوی سالانه رادیاتور راه حل ارزان قیمتی در برابر تعمیرات احتمالی است.
 

🔴تعویض فیلتر هوا:
فیلتر هوای خودرو باید سالی دو بار عوض شود. اینکار 5 دقیقه وقت می برد!
(در هر بار تعویض روغن موتور باید فیلتر هوا تعویض گردد)

 

🔵چک کردن لاستیک ها:
رانندگی در تابستان ممکن است با باران نیز همراه باشد. روکش روی لاستیک ها باید برای مواجهه با هوای بارانی مناسب باشد و در غیر اینصورت تعویض گردد.(تنظیم باد و میزان فرمان فراموش نشود)
 

🔴تعویض برف پاک کن:
زمستان گذشته ممکن است به برف پاک کن شما آسیب رسانده باشد و برای رانندگی در باران تابستانی به درد نخورد. در ابتدای تابستان آن را تعویض کنید تا خیالتان آسوده باشد.(نیاز به تعویض کلی نیست, در صورت لزوم میتوانید فقط تیغه برف پاک کن را با مبلغ ناچیزی تعویض کنید,  و فقط از تیغه های فابریک و استاندارد استفاده کنید,  )  

 

🔵بازرسی ترمز:
بازرسی ترمز دو بار در سال لازم است. امنیت خودرو را همواره یکی از اولویت های خود قرار دهید.

🔴چک کردن باتری 

☑️مقدار استاندار و ماکزیمم آب اسید, در صورتیکه باطری آبی میباشد, چک شود و در صورت پایین بود ن سطح, سریز شود 
☑️سرباطری و قطبین باطری چک شود  و در صورت مشاهده سولفاته که به رنگ سفید میباشد, با آب جوش شسته شود 
☑️در صورت شل بودن سر باطری, حتما سفت شود,

 

🔵چک کردن چراغ های جلو:
 چراغ های جلو گاهی فراموش می شوند. اکنون زمان خوبی برای بازرسی آن است تا در صورت نیاز تعویض شود. یادتان باشد که رانندگی با یک چراغ نه تنها امن نیست بلکه جریمه هم در پی خواهد داشت!

🎯خودرو های گاز سوز توجه داشته باشند ↘️↘️
درب مخزن گاز را محکم ببندید:
گاز در صورت وجود راه فرار در مخزن، بصورت طبیعی تبخیر می شود. بر طبق آمار سالانه 145 میلیون گالن گاز بر اثر نبود درب، یا خرابی درپوش مخزن هدر می رود.

📛برای خودروهای با عمر بیش از دوسال معاینه فنی الزامیست📛

  ✔️ عدم انجام سرویسهای دوره ای  خودرو میتواند تا 4 درصد کارکرد موتور را کاهش دهد. تون آپ منظم شمع موتور، تعویض فیلتر هوا تا 30 درصد در صرفه جویی سوخت تاثیر خواهد گذاشت.✔️