phone numbers

میکروسکوپ_جراحی 

 میکروسکوپ جراحی برای دو منظور بکار گرفته میشود: 
اول فراهم آوردن تصویر بزرگ شده جسمی کوچک
 دوم ایجاد منظره بزرگ شده ناحیه وسیع تری که بتوان جراحی را با دقت بیشتری انجام داد.


ساختمان_میکروسکوپ_جراحی 

 میکروسکوپ جراحی شامل یک میکروسکوپ دوگانه است و در اصل دو میکروسکوپ یک چشمی میباشد که در کنار هم قرار داده شده است، که سه قسمت اصلي ميكروسكوپ عبارت است از:

▪️بدنه ميكروسكوپ (ساختار اصلي)،‌ 
▪️منبع نور 
▪️پايه ميكروسكوپ ‏

بدنه_ميكروسكوپ: از عدسي‌ها، دوربين‌ دو چشمي، شكاف‌دهنده پرتو نور،تغيير دهنده بزرگنمايي، كنترل‌كننده كانون قرارگيري جسم، عدسي شيء و يك اتصال دو طرفه به پايه ميكروسكوپ تشكيل يافته و وظيفه انجام انواع بزرگنمايي‌هاي اپتيك از اجسام كوچك را جهت داشتن تصويري واضح‌تر و بزرگ‌تر از محل انجام فرايند بررسي جسم را به عهده دارد.‏شكاف‌دهنده اشعه نور، براي ناظر دوم به كار گرفته شده و امكان نصب دوربين و مشاهده تصوير بر روي مانيتور را فراهم مي‌ آورد.

منبع_نور_ميكروسكوپ: اكثر مواقع به فرم يك منبع نور سرد است كه برروي پايه نصب شده و توسط فيبرهاي نازك با هدايت نور به محل مورد نظر، جسم را از طريق دو مسير متفاوت با كاهش سايه‌هاي موجود نمايان‌تر مي‌سازد.

پایه_ميكروسكوپ: از يك‌سري اتصالات چرخان با قابليت حفظ تعادل تشكيل شده كه امكان حركت آرام براي قرار گرفتن در بهترين مكان را جهت مشاهده جسم فراهم مي‌آورد. همچنين امكان قفل نمودن ميكروسكوپ برروي يك تكيه‌گاه فلزي (ميله صلب) نيز وجود دارد تا حتي‌الامكان كمترين لرزش ممكن حين استفاده از ميكروسكوپ بر روي ناحيه قرار داده شده روي بدن ايجاد گردد.

 

نگهداری_میکروسکوپ_جراحی: 

عدسی ها و ضمایم میکروسکوپ که در طول عمل جراحی مورد استفاده قرار میگیرند را باید به منظور استریل نمودن در داخل کیسه نایلونی که محتوی قرص نرمالین گذاشته و سر کیسه را محکم بست.به این ترتیب دستگاه مذکور پس از 24 ساعت استریل شده و میتوان مورد استفاده قرار داد.

یک روش دیگر برای استریل کردن عدسی های میکروسکوپ استفاده از گاز اتیلن اکساید میباشد.

موارد_کاربرد_این_دستگاه: در جراحی های چشم-گوش-عروق-پیوند-اعصاب و نیز جراحی های کودکان و خردسالان و... بکار میرود.