phone numbers

لطفا در مورد ترموستات و درجه بندي اش توضيح دهید و از كجا بايد فهميد كه خراب شده و اگر خراب بشود چه ضرري برای ماشين به وجود می آورد⁉️

هر پيشرانه اي، یک دماي بهينه کاركرد دارد که در آن دما، كم ترين مصرف و بيش ترين بازدهي و توان از موتور حاصل مي شود. وظيفه ترموستات، نگه داشتن موتور در اين دماست و اين کار را از طريق باز و بسته کردن دريچه ميان آب موتور و آب رادياتور انجام می دهد. عده اي تصور مي كنند که ترموستات، یک وسيله تزیيني و حتي اضافي است و تصور مي كنند با باز کردن آن، موتور در دماي پا يين تري کار مي كند و بنابراين راحت تر است! در حالي که کاركرد موتور در دماي پا يين تر از دماي بهينه اي که براي آن تعريف شده، باعث افزايش مصرف و آلايندگي آن خواهد شد. بنابراين انتخاب نوع ترموستات بستگي مستقيم به استانداردي دارد که سازنده خودرو براي موتور آن تعيين کرده است و براي فهميدن آن بايد به دفترچه راهنما يا تعميرگاه مجاز آن خودرو مراجعه کرد.

 

اگر ترموستات خراب شود، دو حالت دارد: يا مسير آب را باز نمي كند که در اين صورت آمپر آب بسيار بالا خواهد رفت، يا اين که مسير را نمي بندد و در اين صورت دماي آب پا يين مي ماند.


آیا ماشین های انژکتور امکانش هست در فصول سرد زمستان روشن نشود؟ قاعدتا سیستم انژکتور باید با تک استارت روشن شود اما اگر نشد عیوبی دارد یا نقص فنی و آیا ربطی به انژکتور ندارد⁉️

اصولا استارت خوردن خودروهاي انژكتوري نسبت به خودروهاي قديمي که كاربراتوري بودند، بسيار راحت تر است، چون در اين خودروها، سامانه مديريت الکترونیکی موتور، ميزان مخلوط سوخت و هوا را بر اساس اطلاعات دريافتي از حسگرهاي مختلف از جمله دما و تراكم هوا انجام می دهد. بنابراين اگر خودروی انژكتوري دير روشن شود، غيرطبيعي است و بايد به تعميركار مجرب مراجعه کرد.
 

پژو 405 در چه سالی در فرانسه طراحی و به تولید رسید⁉️

شركت پژو در ژوئيه سال 1987 مدل 405 را براي اولين بار به بازار عرضه کرد.اين خودرو یک سال بعد عنوان بهترين خودرو اروپا را به دست آورد که بر اساس تعداد آراي مصرف كنندگان بود و اين تعداد راي، در تاريخ اين نظرسنجي بي سابقه بوده است.


در پیچ با سرعت زیاد پیچیدن بیش ترین آسیب به کجای خودرو وارد می شود و آیا ترمز گرفتن سر پیچ آسیب بیشتری وارد می کند⁉️

اصولا هر گونه حركت ناگهاني به هر شيء، احتمال آسيب به آن را بالا مي برد كه خودرو نيز از اين قاعده مستثنا نيست. در پيچ ها بيشترين فشار به چرخ هاي جلو و مشخصا سيستم تعليق يا جلوبندي و پلوس ها وارد مي شود و اين فشار با ترمز بيش تر مي شود، چرا که وزن تحميل شده به قطعات جلوبندي با اعمال نيروي ترمز و انتقال وزن خودرو به چرخ هاي جلو، افزايش مي يابد. سيستم فرمان و تايرها هم بخش هايي هستند که در پپچ ها، تحت فشار قرار مي گيرند.

 

بهترین راه برای کاهش فرسایش قطعات متحرك داخلی پیشرانه چیست⁉️ 

استفاده از روغن موتور توصيه شده و استاندارد و تعويض به موقع آن به همراه گرم كردن سريع خودرو در ابتداي کاركرد پيشرانه، مواردي است که مي تواند منجر به كاهش فرسايش قطعات داخلي موتور شود.